niedziela, 14 czerwca, 2026

Puchar Polski Nordic Walking Gostyń 2026 – wielkie święto sportu

Sobota, 23 maja 2026 roku, to był wyjątkowy dzień w historii miasta. Gostyń po raz kolejny gościł osoby, które nade wszystko cenią marsz z kijami. To właśnie tutaj, na Stadionie Miejskim oraz urokliwych leśnych ścieżkach, odbyły się prestiżowe zawody Puchar Polski Nordic Walking Gostyń 2026 (w ramach Polskiej Ligi Nordic Walking oraz Ligi Zachodu).

Wydarzenie przyciągnęło nie tylko elitę polskiego chodu z kijami z całej Polski ale także amatorów i całe rodziny, które spędziły ten dzień na aktywnej, sportowej zabawie.

Puchar Polski Gostyń 2026

Tegoroczna edycja okazała się absolutnym hitem ponieważ na starcie stanęła 414 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Sportowcy reprezentowali barwy najsilniejszych klubów, ale przede wszystkim walczyli o swój indywidualny wynik. Ponadto dopisała pogoda.
Świetnie przygotowana baza na obiektach gostyńskiego OSiR-u oraz gościnność mieszkańców sprawiły, że Gostyń po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Minusem było duże rozciągnięcie zawodów w czasie, na skutek czego zawodnicy musieli długo czekać między startem a rozdaniem medali.

Uczestnicy mierzyli się na trzech wymagających dystansach: 5 km, 10 km oraz morderczych 20 km. Trasa w około 90% prowadziła przez naturalne, leśne dukty, co spotkało się z ogromnym uznaniem ze strony zawodników. Miękkie podłoże i otoczenie zieleni stworzyły idealne warunki do bicia życiowych rekordów.

Nad poprawnością chodu czuwali sędziowie, którzy za pomocą wideoanalizy dbali o czystość techniki nordic walking. Najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni unikalnymi trofeami oraz punktami do klasyfikacji krajowej i światowej (World NW League).

Wyniki rRywalizacji nordic walking Gostyń 2026

Rok temu się udało, dzisiaj powtórzyłem. Gostyń jest dla mnie szczęśliwy! – mówił na mecie Jacek Witucki, który zdominował dystans 10 kilometrów.

gostynska.pl

Puchar Polski Gostyń 2026 to przede wszystkim walka o sekundy i pucharowe punkty. Wśród startujących na poszczególnych dystansach, najlepsi okazali się:

  • Na dystansie 20 km:
    • Kobiety: 1 – Anna Czekalak, 2 – Małgorzata Szczudlik, 3 – Mirella Kapica
    • Mężczyźni: 1 – Marcin Kurzawiński, 2 – Paweł Polak, 3 – Marcin Korbel
  • Na dystansie 10km
    • Kobiety: 1 – Angieszka Benke-Lasota, 2 – Andżelika Ludwiczak, 3 – Agnieszka Krawętek
    • Mężczyźni: 1 – Jacek Witucki, 2 – Tomasz Marczak, 3 – Mariusz Słotwiński
  • Na dystansie 5km
    • Kobiety: 1 – Magdalena Dąbrowska, 2 – Hanna Krajewska, 3 – Olga Kuratnik
    • Mężczyźni: 1 – Marcin Rosak, 2 – Maciej Kłos, 3 – Adam Kuźmicz

Pełne wyniki rywalizacji znajdziecie na stronie: https://my.raceresult.com/399246/results

Nasza fotorelacja na Facebook’u