sobota, 4 maja, 2024

Bieg o koronę Dąbrówki

Cykliczna impreza Bieg o koronę Dąbrówki, rozgrywana w podpoznańskiej gminie Dopiewo, odbyła się już po raz dwunasty. I tak jak poprzednich edycjach dopisała pogoda oraz radośnie usposobieni zawodnicy, których prawie 150 stanęło do rywalizacji nordic walking. Lekkim zgrzytem, z powodów technicznych, okazał się brak dekoracji zawodników w kategoriach wiekowych. Wszyscy jednak mieli obiecane dostarczenie trofeów na adres domowy.
Dowiedz się jak ostatecznie przebiegła rywalizacja oraz gdzie znajdziesz wyniki i fotki z zawodów.

XII Bieg o koronę Dąbrówki

W Dąbrówce (gm. Dopiewo) już po raz XII rozegrano zawody o koronę Dąbrówki – bieg i marsz nordic walking. Osoby maszerujące z kijami reprezentowały pełen przekrój przygotowania kondycyjnego i umiejętności posługiwania się kijami. Co gorsza, niektórym ewidentnie one przeszkadzały. Większość jednak zachowywała prawidłową technikę i to wśród tych osób toczyła się rywalizacja o czołowe lokaty.

Wygląda na to, że ostatnia niedziela maja to termin gwarantujący udaną pogodę. Miało to na pewno ogromny wpływ na pinknikowo-rodzinną atmosferę panującą podczas wszystkich rozgrywanych zawodów. Na starcie stanęły dzieci w wielu kategoriach wiekowych, biegacze na dystansie 10 kilometrów i oczywiście interesujący nas uczestnicy marszu nordic walking.

Na podium w kategorii OPEN stanęły osoby, których nazwiska znane są z innych, również mistrzowskich zawodów nordic walking. Wśród kobiety najlepsza okazała się Zuzanna Bielecka reprezentująca Victorię Potęgowo. Zawodniczka 7,5-kilometrową trasę pokonała w czasie 48 minut i 52 sekundy. Kolejne na mecie były Iwona Maślanka (Nordic Sport 2021) i Agnieszka Nowicka (Nordic Walking Kiekrz Poland).
Jeżeli chodzi o panów, niekwestionowanym zwycięzcą, prowadzącym stawkę od samego początku rywalizacji był Jacek Witucki. Reprezentujący również Victorię Potęgowo zameldował się na mecie po 43 minutach i 53 sekundach. Pozostałe zaś miejsca na podium zajęli Robert Kowalak (Nordic Sport 2021) i Roman Woroch (bez konkretnej przynależności klubowej).